Інцидент на території НаУКМА PDF Друк E-mail

14 червня на території НаУКМА стався інцидент за участі організаторів та противників акції «Ні насиллю в університеті», серед яких з обох сторін були як могилянці, так і люди, непричетні до Могилянки.

Вірогідно, формальним приводом для акції став некоректний пост викладача НаУКМА трирічної давнини. Ми маємо розібратися в тому, яким чином Могилянка стала ареною «з’ясування стосунків» між організаціями, що вважають себе ідеологічними опонентами.

Для цього в університеті створена спеціальна комісія, до складу якої увійшли представники адміністрації, Студентської колегії, викладачів. Вона працюватиме у такому складі: декан Факультету соціальних наук і соціальних технологій Світлана Оксамитна (голова комісії), декан по роботі зі студентами Юрій Глигало, викладачка ФСНСТ Тамара Марценюк, керівник юридичного відділу Світлана Сироткіна, голова Студентської колегії Дмитро Харченко, заступник декана Факультету правничих наук Зоряна Черненко. Комісії доручено з’ясувати обставини подій та підготувати рекомендації щодо порядку організації масових заходів в НаУКМА і доступу до цих заходів осіб, які не є членами спільноти НаУКМА, а також щодо розробки та впровадження політики університету у сфері протидії сексуальним домаганням.

Наголошуємо на чотирьох принципових моментах.

Перше. У Києво-Могилянській Академії кожен має право на ініціативу, власну думку і повагу до неї. Але – думка має бути обґрунтованою, а звинувачення – доказові. Поки що ніхто з могилянців чи людей сторонніх – включно з організаторами акції 14 червня – не надали жодного доказу, жодного факту або свідчення про насилля в університеті.

Друге. Схоже на те, що Могилянка стала ареною спланованих провокацій.

Третє. Стосовно проведення публічних акцій в університеті, нагадуємо: ми несемо відповідальність за безпеку більше, ніж 6 тис. людей, 4 тис. з яких – студенти. У нас існують процедури погодження і проведення заходів на території НаУКМА, давно затверджені і всім добре відомі. Їхнє виконання гарантує безпеку всім учасникам. Однак ці процедури в даному випадку були повністю проігноровані, в першу чергу, організаторами акції – і це неприпустимо. Так само, категорично неприпустимо порушення сенсу внутрішньої безпеки серед студентів та викладачів на території університету в боку будь-кого: партій, неурядових організацій, «груп підтримки» тощо.

Четверте. Закликаємо всіх, хто зацікавлений у порозумінні, знаходженні спільної мови чи має необхідність з’ясувати свої особисті питання, зустрітися при потребі з президентом НаУКМА Андрієм Мелешевичем. Домовитись можна через приймальню.

Поза тим, ми розуміємо, що проблема сексизму та насильства в Україні, у т.ч. в академічному середовищі, існує, і, як в багатьох інших випадках порушення принципів соціальної справедливості, могилянці реагують на них гостріше, ніж в інших середовищах. Сподіваємось, що могилянська дискусія з приводу гендерної рівності та протидії сексуальним домаганням буде підтримана та продовжена в інших університетах та наукових установах України.

Прес-служба НаУКМА

Архів офіційних заяв