back to ukma Прес-центр
 
 
Остап Семерак: Японія готова допомогти нам у запровадженні чистих технологій виробництва PDF Друк E-mail
Середа, 16 травень 2018 11:49

Випускник НаУКМА, міністр екології Остап Семерак - про необхідність запровадження в Україні екологічних технологій.


 І ще про візит до Японії. Як на мене, Україні потрібно серйозно поглибити співпрацю з цією далекою за відстанню, але щиро дружньою до нас країною. Зустріч з державним міністром економіки, торгівлі і промисловості Yoji Muto підтверджує готовність співпрацювати з Україною у багатьох сферах. Отже:

1. Японія готова допомогти нам у запровадженні чистих технологій виробництва. Для нас це має стати ліфтом для швидкого переходу на екологічно чисті виробництва у вугільній, енергетичній, металургійній та інших наразі шкідливих промисловостях.

Фактично ми можемо отримати шанс на швидку модернізацію економіки. Як міністр екологіі України ініціюватиму на міжурядовому рівні пришвидшення такої кооперації. Це допоможе виконати Стратегію низьковуглецевого розвитку, яку ми розробили.

2. Японські колеги висловили підтримку моїй роботі з повернення у господарське використання інфраструктури ЧАЕС.

Можемо очікувати на прихід японських компаній в Чорнобильську зону відчуження з сонячними проектами, гідрогеновими проектами (про це напишу окремо) та іншими.

3. Тема протидії зміні клімату, звичайно, ключова у контексті нової Енергетичної політики Японії та України. Такі документи вже ухвалили наші країни, і амбітні плани України можуть бути реалізовані у співпраці з Японією. 60% парникових газів у нас генерує українська енергетика. Зменшення цього показника може бути спільним україно-японським проектом.

Хочу вкотре наголосити, що світовий тренд зменшення викидів – це не лише екологічна безпека кожного мешканця Землі, у тому числі і українця. Це не лише чисті повітря і вода, відповідно збільшення тривалості та покращення якості життя.

Низьковуглецевий розвиток – це і економіка майбутнього, з її електромобілями та іншими надсучасними технологіями. Для України такий шлях означає додаткові інвестиції та конкурентні товари на світових риках. У цьому я бачу наш великий шанс.

http://uainfo.org/blognews/1526369857-semerak-yaponiya-gotova-dopomogti-nam-u-zaprovadzhenni-chistih.html 

 

Фотогалерея

Презентаційні матеріали

Відео-галерея

 

 

 

Архів статей
 

 

Сайт розроблений і підтримується Інноваційним центром інформаційних технологій НаУКМА
copyright@ukma 2009 - 2018