back to ukma Прес-центр
 
 
НаУКМА підписав петицію “Moving Forward on Open Access” PDF Друк E-mail
Національний університет «Києво-Могилянська академія» підтримав заяву “Moving Forward on Open Access” Ліги європейських дослідницьких університетів (League of European Research Universities (LERU) до Європейської комісії та Нідерландів як країни-голови в Раді ЄС у 2016 році.)
 
Щороку значна частина грошей із бюджетів університетів йде на передплату наукових рецензованих журналів (тобто, напряму в руки видавців, які отримують значні прибутки). Разом з тим, дослідники часто змушені сплачувати кошти за публікацію у відкритому доступі. Якщо журнал має комбіновану бізнес-модель (частина матеріалів – за передплатою, а частина – у відкритому доступі), виходить, що оплата контенту відбувається двічі.
 
«Різдво закінчилося», – категорично заявляють ініціатори звернення. «Гроші на дослідження повинні йти на дослідження, а не видавцям».
 
Саме тому LERU звертається до університетів, наукових інститутів, грантодавців, дослідників, бібліотек та урядів підписати петицію та виступити із критикою “гібридної” бізнес-моделі публікації досліджень у наукових журналах та захистити власні кошти і кошти дослідників.
 
Положення, які на думку LERU треба включити в подальші обговорення та угоди з видавцями:
- поточні витрати споживача чи консорціуму повинні стати відправною точкою в перемовинах;
- споживач може використовувати поточні витрати як компенсацію за витрати на підготовку статті до публікації у гібридних журналах
- будь-яка угода має містити положення про те, що видавці повинні дозволяти викладати у відкритий доступ всі матеріали університетських дослідників, які були опубліковані без будь-яких додаткових зобовязань.
 
23 жовтня 2015 року 
 
Шануємо пам'ять жертв трагедії у місті Гарріса PDF Друк E-mail
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 Наступна > Кінець >>

Сторінка 2 з 6

Фотогалерея

Презентаційні матеріали

Відео-галерея

 

 

 

Архів офіційних заяв
 

Сайт розроблений і підтримується Інноваційним центром інформаційних технологій НаУКМА
copyright@ukma 2009 - 2018