back to ukma Прес-центр
 
 
Заява НаУКМА щодо подій в Криму та заклик до російської та світової академічної спільноти PDF Друк E-mail
(У зв`язку з введенням російських військ на територію України)
4 березня 2014 року
 
1 березня 2014 року на територію України з порушенням усіх норм міжнародного права були введені військові частини Російської Федерації. Російські війська силою захоплюють українські військові та державні об`єкти, провокують громадське протистояння у різних регіонах України та намагаються підштовхнути український народ до розв`язання війни. Ми вважаємо такі дії зазіханням на цілісність та суверенітет незалежної держави та спробою силового захоплення української території.
 
Ми переконані, що не існує жодних підстав для таких дій і вважаємо їх неприпустимими. Російськомовні громадяни України не зазнають жодних утисків за етнічною чи мовною ознаками, їхні права і свободи не порушуються, вони не потребують підтримки або захисту інших держав. Ні російський, ні український народ не потребують війни для добросусідського взаємовигідного існування.
 
Ми вимагаємо від Росії повного виведення військ і подальшого невтручання у внутрішні справи суверенної України.
 
Ми переконані, що новостворений уряд України зможе і надалі забезпечувати конституційні справа і свободи своїх громадян; гарантувати безпеку українських військових, які стоять на захисті своєї держави, щоб жодне життя більше не було втрачено. Весь український народ сьогодні бореться за свободу і гідність у своїй державі.
 
Ми закликаємо наших російських колег, вчених та університетські спільноти не залишатися байдужими, не допускати дезінформації про події в Криму та Україні, висловити свою громадянську позицію і донести її до керівництва РФ, підтримати український народ.
 
Ми закликаємо міжнародну академічну спільноту, вчених всього світу висловити свою думку і приєнатися до мирного врегулювання ситуації.
 
Ми звертаємося до усіх міжнародних організацій із закликом завадити загарбницьким діям і не допустити розгортання повномасштабного військового конфлікту.
 
В ці дні Україна, кожен її громадянин, відстоює не лише свою незалежність, а й засади свободи і демократії у всій Європі.
Ми маємо відстояти їх разом!
 
Слава Україні!

 
Правда про брехню PDF Друк E-mail
4 березня 2014 року
 
Російська військова агресія в Україні обґрунтовується кремлівськими ідеологами «захистом росіян та російськомовного населення в Україні». Але ми, вільна академічна спільнота, стверджуємо на повний голос: жодних переслідувань росіян в Україні ні за мову, ані за віросповідання, ані за світогляд не було й нема. Українських росіян, як і громадян України інших національностей, сьогодні тероризують російські спецназівці, які в повному бойовому спорядженні вештаються вулицями кримських міст і селищ, формують блокпости, під виглядом цивільних вчиняють галас про приєднання до Росії питомо українських міст і б’ють українських громадян, які цього приєднання не бажають.
 
Єдиним ідеологічним «обґрунтуванням» прямої російської агресії є геббельсівська брехня кремлівських політиканів, що впродовж років нескінченними потоками лилася на голови своїх і чужих слухачів, а нині Ніагарським водоспадом запускається у світовий інформаційний простір. Покажіть світові бодай одного сімферопольця, феодосійця, одесита або львів`янина, котрому не вільно говорити російською мовою або котрий змушений навчати своїх дітей якоюсь іншою, не російською мовою?! Немає такого, не знайдете! Покажіть світові той перелік теле- і радіостудій, які своїми трансляціями на півострові Крим або в інших південно-східних областях України силоміць загодовують російськомовних громадян України українським ефіром: де вони, ці студії? Де ці передачі?! Їх немає! Покажіть російські книжки, заборонені до продажу в Україні, й українські книжки, які посіли їх місце на розкладках – всього цього немає! Ходить брехня з «калашниковим» на боці, підморгує: а стріль-но в мене!
 
На виправдання своїх злочинних дій кремлівські бузувіри та їхні поплічники у якомусь біснуватому очманінні торочать про «коричневу чуму», тоді як саме вони – агресори – і є носіями цієї зарази. Українські громадяни, як неспростовно довів наш багатонаціональний Майдан, були і є вільними від ксенофобії, що її кремлівські авантюристи давно і послідовно культивують у власних політичних цілях.
 
І цю правду про брехню має знати світ! Немає в Криму або й будь-де в Україні жодних переслідувань, дискримінацій за етнічно-культурними або й світоглядними ознаками: є озброєні чужинці на вулицях мирних міст і селищ. Немає жодних «фашистів» - є біснуваті геббельсівські брехні про «коричневу чуму». І є земляний, коричнюватий відтінок камуфляжної форми російських спецназівців, та ще срібний поблиск розтягнутого ними на блокпостах колючого дроту.
 
І є український народ, що повстав проти корупції та кримінальної влади і прагне свободи, демократії, миру і життя у колі вільних європейських народів.
 
Володимир Моренець
В’ячеслав Брюховецький
Володимир Панченко 
Людмила Дяченко
Василь Ожоган
Наталя Шумкова
Світлана Сироткіна

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 Наступна > Кінець >>

Сторінка 4 з 6

Фотогалерея

Презентаційні матеріали

Відео-галерея

 

 

 

Архів офіційних заяв
 

Сайт розроблений і підтримується Інноваційним центром інформаційних технологій НаУКМА
copyright@ukma 2009 - 2018